Nauji tikslai, projektai ar pareigos sujaukia visą tvarką, kurią taip nelengvai buvai sukūręs. Naujas ritmas įsuka ir išsunkia, priverčia daryti kompromisus su savimi ir artimiausiais žmonėmis.

Poilsio režimas, laisvalaikis ir hobiai, vertingas bendravimas pasilieka antrame plane. Viskas gali palaukti, dabar svarbiausią tinkamai susitvarkyti su nauja pradžia. Juk tuoj viskas grįš į savo vietas ar net bus geriau nei buvo iki tol. Ir tas „tuoj“ niekaip neateina. Dėl to gali apimti beviltiškumo jausmas.

Nuo ko pradėti rūpintis savimi? Nuo sprendimo. Sprendimo kažką keisti ar bent jau tai apsvarstyti. Svarstant padės šie klausimai.

Koks vienas reguliarus veiksmas man padėtų atstatyti jėgas?

Dažniausiai atsakymas būna paprastas – miegas. Juk nemažai lyderių savo darbo laiką pratęsia miego sąskaitą: artimieji užmigo – puiku, pabaigsiu skaityti svarbius laiškus ar suplanuosiu rytdienos darbus. Žinoma, darbo laikas gali būti pratęstas ir kitų dalykų sąskaita – meditacijos, sporto, bendravimo ar tiesiog nieko nedarymo.

Ačiū, kad skaitote. Užsiprenumeruokite ir gaukite viską tiesiai į savo el. paštą.

Koks mažas žingsnis padėtų man surasti laiko pasirūpinti savimi?

Reikia sustoti, pagalvoti ir tas vienas mažas žingsnis dažniausiai tampa akivaizdus. Jis gali būti susijęs su perdėtu perfekcionizmu: kai darai tai, ko niekam, išskyrus tave patį, nereikia. O gal delegavimo trūkumai, kuomet visus svarbius dalykus darai pats ir atrodo, jog šiuo metu svarbu viskas. Sumažinus norą viską kontroliuoti, atsirastų vienas kitas laisvas blokas savaitės kalendoriuje.

Kas gero atsitiktų, jeigu pasirūpinčiau savimi?

Galbūt pailsėjęs jaustumeisi laimingesnis, galėtum priimti geresnius sprendimus ir greičiau reaguoti? O gal lengviau sutelktum komandą? Manau, kad lengvai surasi daugiau nei vieną teigiamą dalyką.

Kas blogiausio galėtų atsitikti, jeigu tai padarysiu?

Atsakymas į šį klausimą labai priklauso nuo fantazijos. Tikriausiai, kad tai – netekti pareigų, arba verslo. Vertinant pasekmes, svarbu įvertinti, kiek jos realistiškos. Kelios valandos per savaitę vargu ar sugriaus karjerą ar verslą.

Kas blogiausio galėtų atsitikti, jeigu to nepadarysiu?

Šiek tiek išblaivinantis klausimas. Atsakymas į kurį gali būti: nuo sveikatos ar artimiausių žmonių praradimo iki kelionės pas kitus nepakeičiamus, kurių pilnos kapinės. Bet kuriuo atveju, šis atsakymas veikiausiai bus blogesnis už atsakymą į prieš tai buvusį klausimą.

Atsakius į šiuos klausimus, lieka tik sprendimas. Imtis veiksmo arba ne. Viskas tik tavo rankose.

Gerų sprendimų!

Ačiū, kad skaitote. Užsiprenumeruokite ir gaukite viską tiesiai į savo el. paštą.

Leave a comment

Share


“KOUČINGO PODCAST’as”


Kaip koučingas dera su mokymais ir konsultavimu? O su astrologija?

Mano atsakymas yra paprastas, koučingas yra vienas iš svarbiausių įrankių tvariam vadovų ir jų komandų augimui kartu su mokymais, seminarais, mentoryste. Svarbiausia – tinkamo įrankio pasirinkimas ir jų balansas.

Vienuoliktoje Koučingo podcast’o laidoje būtent apie tai ir diskutuojame su Aida Akstiniene, ACC ir Brigita Tarale.

S01E11 nuoroda.


Ar koučingo veikla yra tik hobis, praktikuojamas šalia pagrindinio darbo ir kartais nešantis šiek tiek pajamų? Ar koučingas gali tapti pagrindine veikla, nešančia norimas pajamas?

Mano galva, koučingas gali likti tik hobiu ir “side hustle”, o gali būti ir pelningu verslu. Sprendimas ir kelio tikslo link pasirinkimas yra kiekvieno koučingo specialisto rankose.

Apie šiuos pasirinkimus ir kelią gerai apmokamos veiklos link diskutuojame dvyliktoje Koučingo podcast’o laidoje su Povilu Petrausku, MCC ir Brigita Tarale.

S01E12 nuoroda.


Ačiū, kad skaitote. Užsiprenumeruokite ir gaukite viską tiesiai į savo el. paštą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *