Pradėjus eiti naujas pareigas, valdyti didesnį projektą ar imantis naujos veiklos gali atrodyti, kad nieko arba beveik nieko nežinai. Tokiose situacijose gali apimti nerimas ir beviltiškumo jausmas, nors ir gavai tai, ko taip troškai.

Tai dvilypis jausmas: iš vienos pusės tu nori judėti į priekį, iš kitos – ieškai būdų (nebūtinai sąmoningai), kaip pabėgti ir  išvengti tos naujos pradžios.

Tačiau ramiai pagalvojus apie naujus iššūkius, juose galima atrasti panašumo su jau sėkmingai įveiktais. Tiesiog imdamiesi vis didesnių iššūkių tarsi kylame spirale aukštyn, kuomet tokio pat pobūdžio klausimą turime spręsti didesniu mastu. Augame mes, auga ir iššūkiai.

Ar esi girdėjęs posakį: „Nauja – tai seniai pamiršta sena“? Ok.  Belieka jį pritaikyti sau.

Jei pakilai pareigose ir šiuo metu tau atrodo, kad nemoki vadovauti komandai, vertėtų prisiminti vadovavimo mažesnei komandai patirtį.

Kai gauni naują ir didžiausią iš iki šiol valdytų projektų ir tave apima nerimas, kad nepavyks susitvarkyti, paieškok mažesnio ar kitokio projekto, kuriame dalyvavai, patirties.

Todėl apmąstant naują pradžią verta apsvarstyti šiuos klausimus:

  • Su kokiomis panašiomis (mažesnio masto, kitos srities) situacijomis esu susidūręs?

  • Ką dariau, kad susitvarkyčiau panašiose situacijose?

  • Kokius resursus tam esu panaudojęs sėkmingai?

  • Kokius veiksmus ir pamokas iš panašių situacijų galiu pritaikyti dabartinėje?

Atsakęs į šiuos klausimus jau žinosi, kaip elgtis ar spręsti dabartinę situaciją, pritaikant turimų panašių situacijų patirtį. Be to, mažų mažiausiai, turėsi kelių pirmų žingsnių planą, kuris padės startuoti ir laimėti laiko kitiems žingsniams apmąstyti. Galiausiai, žinosi, kokius resursus gali ar nori pasitelkti ir kur juos gauti.

Kartu gali paaiškėti, kad toji nauja galimybė iš tikrųjų nėra jau tokia gąsdinanti. Gal praeityje esi turėjęs gerokai rimtesnių iššūkių, su kuriais susitvarkei.  Jeigu būtų kitaip – neturėtum šios naujos pradžios.

Tad kviečiu stabtelėti ir atrasti savyje tai, ką jau turi naujai sėkmingai pradžiai.


Startavo “Koučingo podcast’as

Šią savaitę startavo Coaching.lt genties “Koučingo podcast’as“. Jame nekantraujame su jumis dalintis patirtimi, istorijomis ir juokais. Patirtimi tokia, kokia ji buvo ir yra iš tikrųjų: su visais parklupimais, noru viską mesti ir atsitiesimu bei darymu ne tai, kas pavyksta, o tai kas reikalinga drąsiems ir ambicingiems tikslams pasiekti.

Čia kalbinsime ir kitus savo srities ekspertus, kurie žino koučingo kuriamą vertę ir taiko koučingo pasaulėžiūrą savo kasdienėje veikloje.

O pradedame nuo susipažinimo su Coaching.lt genties nariais. Pirmoje laidoje kartu su Brigita Taralyte atsakome į du Povilo Petrausko klausimus:

– Kodėl pasirinkome koučingą?

– Ar kartotume savo pasirinkimą dar kartą?