Nuotraukos autorė: Vytautė Ribokaitė

Apžvelgdami savo veiklos ir gyvenimo prioritetus galime atrasti įdomių dalykų. Gali būti, kad jūsų prioritetų sąraše yra santykiai su artimiausiais žmonėmis, asmeninis augimas, sveikata, pajamas kuriančios veiklos ir panašiai. Prioritetai gali skirtis, nes kiekvienas esame unikalūs ir pasirenkame, kas mums yra svarbu.

Įdomu pasidaro tuomet, kai pradedame analizuoti, kiek mūsų dienos, savaitės ar mėnesio veiksmai atitinka tuos prioritetus. Tarkime, sakote, kad jūsų prioritetas yra sveikata, bet jau metus nerandate laiko pasidaryti reikiamų medicininių tyrimų ar trumpos mankštos rytais arba vakarais?  Išeitų, kad meluojate sau. Sveikata nėra joks jūsų prioritetas. Galbūt tai norimas prioritetas, bet garantuotai ne tikrasis.

Tikruosius jūsų prioritetus parodo tai, ką darote kasdien.

Ačiū, kad skaitote. Užsiprenumeruokite ir gaukite viską tiesiai į savo el. paštą.

Kiekvienas mūsų sprendimas yra pasirinkimas iš galimų alternatyvų. Jeigu kažkam sakote taip, yra dalykų, kuriems tuo pačiu metu sakote ne. Sveikatos atveju, atidėliodami kasmetinį sveikatos patikrinimą, pasirenkate atlikti kitus dalykus, kurie tuo metu jums yra svarbūs: vėluojančių užduočių pabaigimą, straipsnio paskaitymą naujienų portale ar kažką kitą.

Nesiekiu kritikuoti jūsų pasirinkimų, o tiesiog kviečiu rinktis sąmoningai.

Analizuojant savo pasirinkimus, pravers šie klausimai:

Kokius neatitikimus aš matau tarp savo prioritetų ir veiksmų?

Pavyzdžiui, jūsų prioritetas yra su besikartojančiu tikslų (ne)pasiekimu susijusių iššūkių analizė ir sprendimų paieška. Vis dėlto, ilgą laiką atidedate šio klausimo iškėlimą komandos susirinkime, pirmenybę atiduodant skubių sprendimų reikalaujančių iššūkių nagrinėjimui.

Kokias pasekmes turi pasirinkimai, kuriuos darau?

Aprašytas pasirinkimas lemia tai, kad jūs ir toliau nepasiekiate dalies komandai iškeltų tikslų. Komandos nariai gali tapti demotyvuoti, komandos pasitikėjimas savo jėgomis – mažėti, kaip ir pasitikėjimas jūsų gebėjimu tinkamai jai vadovauti.

Ką ketinu keisti, priartindamas savo veiksmus prie prioritetų?

Galite nuspręsti kiekvieno komandos susirinkimo pradžioje kelti bent vieną sisteminį, visai komandai svarbų klausimą ir neleisti šio klausimo atidėti susirinkimo pabaigai ar kitam susirinkimui.

Kokius konkrečius žingsnius žengsiu artimiausiu metu?

Galbūt po savaitės suplanuotame susirinkime iškelsite tikslų (ne)pasiekimo klausimą. Iš anksto išanalizuosite praėjusių metų komandos pasiekimus. Taip pat, apmąstysite pagrindinius klausimus diskusijai ir kokio rezultato iš šio svarstymo tikitės.

Žengiant pirmus žingsnius, kurie priartintų savo prioritetų link, dažnai sunkiausia įveikti pradinį pasipriešinimą. Įveikus jį, iš prioritetų realizavimo kylantis pasitenkinimas suteiks motyvacijos žengti dar vieną žingsnį pirmyn. Ir dar vieną.

Kviečiu išdrįsti ir išbandyti.

Ačiū, kad skaitote. Užsiprenumeruokite ir gaukite viską tiesiai į savo el. paštą.

Leave a comment

Share


KOUČINGO PODCAST’as


Kaip dar galima geriau įprasminti teiginį #CoachingIsMore ?

Šiame podcaste Povilas Petrauskas, MCC kalbina Kristiną Čiuželienę ir Aidą Akstinienę, ACC kurios koučingą naudoja tam, kad lengviau galėtų su(si)kurti pilnatvės jausmą. Apie jų veiklas dabar norisi ne rašyti, bet klausyti ir palaukti, kol visa informacija “susigers”. Išmintį, kurios kiekvienas turim savaip, galima panaudoti skirtingai.

Tuo pačiu – ją galim dauginti, kai savo laiku ir dėmesiu dalinamės su kitais. Taip augame patys ir padedam klestėti kitiems. Kviečiame pasiklausyte ir pabūte šiame šiltame pokalbyje kartu. Esam tikri, kad kai kurios idėjos užgims Jūsų mintyse, kai kurias jų prisiminsite, kad jau atėjo laikas padaryte ir tam būsite pasiruošę. Visada tam buvote pasiruošę. O vėliau… vėliau bus galima teigti, kad jau kažkiek daugiau žinom apie gyvenimą.

Podcast’o S01E14 nuoroda.


Šiemet Knygų mugėje koučingo literatūra lietuvių kalba gavo dėmesio. Pirmą kartą.

Knygų pristatymo diskusiją, kurioje dalyvavau kartu su Povilu Petrausku, MCC Brigita Tarale, Antanu Jurevičiumi, ACC ir Raimonda Kostiuskeviciute, organizavome bendrai su leidykla BigBookTalk. Diskusijos turinys ir yra pateikiamas specialiame Coaching.LT podcast’e.

Podcast’o speciali laida iš Knygų mugės.


Kiek koučingas naudingas verslo savininkams?

Kai žinai, kokio tikslo sieki, tai užtenka nueiti ir padaryti. Lyg ir paprasta suprasti, bet nėra lengva tikslą pasiekti. Atsakymas paprastas – ne visada aišku, kaip tai padaryti. Tam reikia mokytis. Ir verslą auginantys savininkai tai daro.

Taip išlošia jie, jų klientai ir jų komandos. Laimi visi! Bet kas dar svarbiausia kuriant verslą? Šis tinklalaidės pokalbis yra apie smulkaus verslo niuansus, kuriais dalinasi verslų kūrėjai.

Įtraukinatis Povilo Petrausko, MCC pokalbis su Berta&Agency savininke Berta Čaikauskaite ir „Autopro“ savininku Ramunu Neniumi Coaching.LT Koučingo podkaste.

Kur jų augimo paslaptys ir paprasti veiksmai, padedantys siekti tikslų?

Podcast’o S01E15 nuoroda.


Kaip dažnai leidžiate sau eksperimentuoti savo veikloje?

Mes sau leidome, šį kartą koučingo podcastas be vedėjo. O kaip kitaip žinosime, kas veikia, o kas ne.

Panašiai, kaip ir vystant koučingo veiklą, kaip gali žinoti, kas yra tikroji tavo niša? Ar būtina ją tiksliai įvardinti, kad pritraukti konkrečią klientų auditoriją, o gal atvirkščiai? Tad kiek gali eksperimentuoti savo koučingo veikloje? O gal tiesiog pasiduoti esamoms teorijoms?

Šioje laidoje savo patirtimi dalinuosi kartu su Povilu Petrausku, MCC ir Raimonda Kosciuškevičiūte.

Podcast’o S01E16 nuoroda.


KOUČINGO LITERATŪRA LIETUVIŲ KALBA


Knygas įsigyti/užsakyti galima čia:

Michael Bungay Stanier knyga “Koučingo įprotis”, išleista 2022 m. pirmiausiai skirta organizacijų vadovams, norintiems nustoti aiškinti ir “knisti” protą savo komandoms Knygoje pateikiami paprasti klausimai, kuriuos galima iškart taikyti praktikoje.

Michael Bungay Stanier knyga “Koučingo įprotis”

Marcia Reynolds knygoje “Koučingas – dėmesys žmogui, ne problemai“, kuri bus išleista 2023 m. vasarą, daug dėmesio skiriama technikoms, kurių pagalba ne tik klausysimes, bet ir girdėsime, ką kalba mūsų pokalbių dalyviai.

Marcia Reynolds “Koučingas – dėmesys žmogui, ne problemai“


Ačiū, kad skaitote. Užsiprenumeruokite ir gaukite viską tiesiai į savo el. paštą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *