Metų pabaigoje dažnas, o gal ir tu, kelia tikslus kitiems metams. Tai darau ir aš. Tik mano metai prasideda gruodžio pradžioje – sulig gimtadieniu. Anksčiau vis užlipdavau ant to paties grėblio: baigiantis pirmam mėnesiui pradėdavau jausti nusivylimo kartėlį, nes dalies suplanuotų tikslų nepradėdavau įgyvendinti arba vis dažniau simuliuodavau.

Galiausiai supratau, kad vienas svarbiausių nepasisekimo veiksnių yra laikas. O aš labai sėkmingai panaudoju visą turimą laiką. Tiesa pasakius, iki šiol nepažįstu nei vieno asmens, kuris būtų man pasakęs: „Žinai, Miroslavai, esu sutaupęs 5 minutes ir planuoju jas šiandien panaudoti, tad mano para truks 24 valandas ir 5 minutes“.

Naujų tikslų siekimui reikia laiko.

Čia aš ir kliūdavau. Nekeisdamas įpročių, metų metais vis bandydavau į 24 valandas įgrūsti naujų veiklų – sportą, skaitymą ar prasmingą buvimą su artimiausiais žmonėmis.

 

Dėl to kažkas nukentėdavo, nes paroje laiko likdavo tiek pat. Mano atveju, nukentėdavo miegas. Nusprendus, kad nuo rytojaus kelsiuosi anksčiau, vakarinis paskrolinimas niekur nedingdavo.  O keltis reikėdavo anksčiau. Toks režimas, nieko neatsisakant (išskyrus miegą), trukdavo beveik mėnesį, kol organizmas pasakydavo: „stop, šįryt aš atsijungiu, pratęsime su rytiniu skaitymu nuo rytojaus“. Taigi, pradedant daryti kažką naujo reikia nustoti daryti kažką seno.

Tad prieš atsakant sau į klausimą, ką naujo darysi ar sieksi kitąmet, gali pravesti keli papildomi klausimai:

·      Kam pradėjęs skirti mažiau laiko kasdien, mano gyvenimo kokybė nenukentės?

·      Kurio iš tų veiksmų atsisakęs ar jį sumažinęs, aš atgausiu daugiausiai laiko?

·      Koks man efektyviausias būdas tai padaryti?

·      Ko reikia, kad pradėčiau tai daryti jau dabar?

Gal atrasi gerą valandą laiko vien nusprendęs, kad visai nebūtina kas valandą tikrinti žinias keliuose portaluose ir dar žiūrėti 45 minučių trukmės tiesioginę transliaciją ta pačia tema.

Arba nuspręsi, kad automobilyje ar autobuse vietoje radijo, kuris vis kartoja tą patį, galima pasiklausyti to, kas labiau priartina prie tikslų pasiekimo. Neabejoju, kad tų atradimų bus žymiai daugiau. O kartu su jais ir laiko resursų naujiems tikslams siekti.

Taigi prieš nuspręsdamas, ką darysi, ar jau nusprendei, ko nedarysi kitąmet?


“KOUČINGO PODCAST’as”

Ar vadovams bei savininkams reikalinga organizacijos vizija?

Tenka susidurti su nemažai nuomonių ir pasisakymų, kad šios “nekonkrečios beletristikos” nereikia, o ” verčiau einam iš karto prie tikslų ir jų pasiekimo rodiklių”.

Kassavaitinio Koučingo podcast’o penktoje laidoje (S01E05) su Povilu Petrausku ir Raimonda Kostiuskevičiūte kalbames apie tai, kam reikalinga vizija ir kaip ji gali padėti vadovui ar savininkui pasiekti organizacijos, o kartu ir savo tikslų.

Įrašai prieinami Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, Amazon Music platformuose.